Blog

21. 9. 2023

Státní fond životního prostředí ČR po letní přestávce opět otevřel příjem žádostí o dotační podporu pro majitele bytových domů.

14. 9. 2023

Distributoři už v pololetí tohoto roku připojili více fotovoltaik než za celý loňský rok. Téměř 46 000 nových fotovoltaických zdrojů je v součtu o téměř čtvrtinu více. Distributoři proto dál posilují své instalační kapacity i investice do sítě. Nyní je v ČR připojeno do sítě více než 116 000 fotovoltaik.

7. 9. 2023

Ze zdrojů z evropských fondů je v Česku do roku 2030 možné vystavět fotovoltaiky o výkonu 15,3 gigawattu a větrné elektrárny s výkonem dva gigawatty. Do sedmi let by tak mohla nová instalovaná kapacita pro výrobu elektřiny ze Slunce dosáhnout sedminásobku kapacity Jaderné elektrárny Temelín.

31. 8. 2023

V létě jsme nezaháleli. Zatímco slunce svítilo a teploty dosahovaly maxima, jsme postupně připravovali nový web Jedu na solár. Jeho součástí je nově i blog, v němž se právě nacházíte.

Nezávazná poptávka

Slunce. Zázrak. Chcete z něj čerpat energii a jet taky na solár? Pojďme to společně probrat. Zanechte nám na sebe kontakt a my se obratem ozveme.